Služby duly

Jste-li těhotná, gratuluji vám!

Pokud jste se rozhodla připravit se na mateřství a porod co nejlépe, a chcete se cítit přijímaná, klidná, silná a sebejistá, bude mi ctí, pokud vás budu moci v tomto nádherném životním období doprovázet. Mohu vám poskytnout podporu, oporu, péči o vaše tělo i soustředěnou pozornost k vašim problémům.
Nabízím těhotenské aromaterapeutické masáže, konzultace ohledně těhotenství, individuální přípravu na porod a rodičovství.

KDO JE DULA ?

Dula je profesionál v oblasti pomáhající profese, jejíž hlavní kompetencí je pomáhat a provázet ženu na její individuální cestě k vlastnímu porodu v takové míře, na kterou je žena sama připravena.
 
Vysvětlení významu slova dula musíme hledat v řečtině – δούλη (doulē). Ve starověkém Řecku jím byly označovány ženy, které doprovázely těhotné matky v průběhu těhotenství, při porodu a v šestinedělí. Duly poskytovaly těmto ženám neustálou citovou a fyzickou podporu.

CO DULA NABÍZÍ ?

Dula pomáhá naplnit představy ženy o porodu. Pomáhá vytvořit takovou atmosféru při porodu, kdy se žena cítí bezpečně, může se uvolnit a plně se soustředit na samotný porod.
Dula posiluje sebedůvěru ženy a pomáhá jí lépe zvládnout zákroky, které jsou nepříjemné, snižuje svou přítomností strach a napětí.

Dula se snaží ženě pomoci projít porodní zkušeností tak, aby její zážitek byl co možná nejlepší, i v případě, že žena v průběhu porodu prožije něco, co neplánovala nebo si nepřála prožít.

Dula doprovází a poskytuje emocionální, psychickou, informační a fyzickou podporu v těhotenství, během porodu a v šestinedělí. Zná rodičku i její přání a představy týkající se porodu a může jí proto poskytnout adekvátní podporu. 
Dula neposkytuje zdravotnické služby, nezasahuje do kompetencí lékařů a porodních asistentek. Je připravena ženu doprovázet jak při porodu v nemocnici nebo při porodu v domácnosti (za přítomnosti porodní asistentky).
Dula chápe a respektuje fyziologii porodu i emocionální potřeby rodící ženy. Uznává porod jako jeden z klíčových okamžiků v životě ženy i dítěte.

CERTIFIKACE